ERGO-DREW Schody Drewniane

Zadzwoń i dowiedz się o wycenę:
601 639 369
lub wyślij nam zapytanie

Proste schody drewniane


To, na jakie schody się zdecydujemy, zależy głównie od specyfiki pomieszczenia oraz dostępnej powierzchni. Najczęściej wybieranym modelem są jednak tradycyjne schody proste, które łączą w sobie wytrzymałość i bezpieczeństwo. Jednobiegowa konstrukcja, łącząca w linii prostej dwa poziomy jest funkcjonalna i elegancka, a dzięki dużej ilości elementów nośnych zapewnia odpowiednią sztywność schodów. Mnogość rozwiązań oraz sposobów aranżacji sprawia, że zapotrzebowanie na schody proste wzrasta z każdym rokiem.

Spośród tego modelu schodów wyodrębnić można dwie wersje konstrukcyjne: drabiniastą i policzkową. Każda z nich różni się sposobem przenoszenia obciążenia, kątem nachylenia biegu oraz ilością stopni. Wyposażane są także w inne elementy dekoracyjne.


Rozwiązanie dla małej przestrzeni


Schody drewniane drabiniaste wyróżniają się brakiem podstopnic i poręczy. Projektowane są w taki sposób, aby wysokość stopni nie przekraczała poziomu 20 cm. Ich konstrukcja często bywa bardzo stroma, ponieważ cechują się dużym kątem nachylenia biegu. Wiąże się to jednak z wykorzystaniem mniejszej przestrzeni. Schody proste na wzór drabiny montowane są nie tylko wewnątrz głównych pomieszczeń. Bardzo często pełnią też funkcję pomocniczą, łącząc poziom ze strychem lub antresolą.


Schody proste, idealne do każdego domu


Najczęściej spotykaną wersją są jednak schody drewniane policzkowe, które wyposażane są w podstopnice, poręcze i balustrady. Ich klasyczna, masywna konstrukcja doskonale pasuje do klasycznych wnętrz i pozwala na zastosowanie dekoracji oraz metalowych kompozycji. Jednobiegowy układ o małym kącie nachylenia biegu wymaga sporo miejsca, jednak stanowi jedno z najbardziej wygodnych rozwiązań pod względem użytkowania.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wykonujemy drewniane schody proste na zamówienie. Posiadamy na swoim koncie setki realizacji, które w pełni dostosowaliśmy do wymagań naszych klientów. Wykorzystujemy wytrzymałe materiały, które sprawdzane są przed zastosowaniem w produkcji. Oferujemy zarówno schody policzkowe jak i drabiniaste, wyposażone w elementy dekoracji oraz dodatkowe aranżacje.

Dopasujemy dla Państwa rozwiązanie szyte na miarę.

Copyright © 2011 Ergo-Drew Przedsiębiorstwo Produkcyjne
www.ergodrew.pl - producent schodów, schody drewniane, schody gięte Google+