ERGO-DREW Schody Drewniane

Zadzwoń i dowiedz się o wycenę:
601 639 369
lub wyślij nam zapytanie

Schody gięte i zabiegowe


W pomieszczeniach, które nie posiadają zbyt dużej powierzchni najczęściej wykorzystuje się schody gięte. Montowane są one zazwyczaj w narożniku, uzyskując tym samym jeszcze większą oszczędność miejsca. Ich bieg projektowany jest koliście i na ogół nie posiada spoczników. Wykonanie tego typu schodów jest niezwykle trudne, dlatego powinno być zlecane wyłącznie doświadczonym rzemieślnikom. Łamanie biegu wymaga precyzyjnego ustawienia i wyprofilowania stopni zabiegowych. Schody gięte projektowane są w kilku wersjach, które różnią się od siebie sposobem wykonania zakrętu.

Głównym założeniem tego typu schodów są stopnie zabiegowe o układzie promienistym. Są one tworzone na wzór klina, który pozwala w prosty sposób zaprojektować zakręt i dopasować schody do narożnika. Tego typu operacja powinna być szczególnie precyzyjnie wykreślona, ponieważ zastosowanie błędnego układu stopni zabiegowych może przenieść się na mniejszy komfort użytkowania. Ich wewnętrzna powierzchnia powinna być wykonana w taki sposób, aby użytkownik mógł swobodnie postawić stopę. W innym przypadku schody gięte mogą być niepraktyczne, ponieważ linia schodzenia przesunie się bliżej ściany.


Schody gięte jako sposób na komfort


Aby sprostać wymaganiom klientów stosuje się zabieg równoważenia stopni zabiegowych. Polega on na poszerzeniu ich zewnętrznej krawędzi, co prowadzi do złagodzenia biegu schodów. Równoważenie stopni ułatwia schodzenie i wchodzenie, a także znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

Oferujemy Państwu usługę kompleksową usługę, która zawiera profesjonalne projektowanie i wykonanie. Nasze schody gięte tworzone są tak, aby w pełni zadowoliły wymagania inwestora. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i dopasowujemy realizacje do charakterystyki pomieszczeń. Podczas wytwarzania korzystamy z wysokiej jakości drewna, które jest testowane przed rozpoczęciem produkcji.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy, indywidualny projekt był unikalny i elegancki.

Copyright © 2011 Ergo-Drew Przedsiębiorstwo Produkcyjne
www.ergodrew.pl - producent schodów, schody drewniane, schody gięte Google+