ERGO-DREW Schody Drewniane

Zadzwoń i dowiedz się o wycenę:
601 639 369
lub wyślij nam zapytanie

Nowoczesne schody dywanowe


Schody dywanowe to idealne rozwiązanie dla dużych, nowoczesnych przestrzeni. Jest to wersja, która zadowoli każdego wielbiciela minimalizmu. Cechą, która odróżnia je od innych modeli schodów jest brak belek policzkowych, które standardowo odpowiedzialne są za przenoszenie obciążenia. Schody dywanowe wykonane są tylko ze stopni i podstopni (częstym, dodatkowym elementem jest balustrada), które projektowane są w taki sposób, aby samodzielnie udźwignąć obciążenie. Ich przekroje zostają zwiększone w celu uzyskania większej sztywności, a co za tym idzie stabilności.


Nietypowa konstrukcja schodów dywanowych


Ten rodzaj schodów różni się także sposobem montażu. Z racji braku belek policzkowych schody dywanowe z balustradą szklaną wymagają dodatkowych zabiegów, które pozwolą zwiększyć ich sztywność. Samo kotwiczenie do posadzki i stropu często okazuje się niewystarczające, dlatego montaż zazwyczaj przewiduje mocowanie schodów do ścian i filarów. Ważnym elementem jest także sama balustrada, którą projektuje się w taki sposób, aby nie obciążała całej konstrukcji. Jej obecność zazwyczaj powiązana jest z rolą kratownicy, która jeszcze bardziej wpływa na sztywność aranżacji. Schody dywanowe z balustradą szklaną to prosta, a zarazem skomplikowana konstrukcja, która podkreśla zastosowany materiał. Ten rodzaj schodów często pozbawiony jest elementów dekoracyjnych, zachwyca swoją prostotą i kształtem.

Oferujemy Państwu schody dywanowe z balustradą szklaną zarówno o biegu prostym, zabiegowym jak i wachlarzowym. Wykonujemy je ze specjalnych, twardych gatunków drewna oraz solidnych elementów łącznych. Wszystkie realizacje tworzone są przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Wiemy, że schody dywanowe wymagają wiele uwagi oraz precyzyjnego projektu. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wykonać model, który na pewno spełni Państwa wymagania.

Copyright © 2011 Ergo-Drew Przedsiębiorstwo Produkcyjne
www.ergodrew.pl - producent schodów, schody drewniane, schody gięte Google+